Enter your keyword

Rozwój osobisty

Szkolenia te kierujemy do wszystkich, którzy chcą podnosić swoją osobistą efektywność. Czasami podnoszenie osobistej efektywności oznacza wytężoną pracę
i przyspieszanie, a czasami zupełnie odwrotnie – pozwolenie sobie na błąd i wyłączenie wewnętrznej kontroli i wewnętrznego krytyka. Niektórzy po naszych szkoleniach zwalniają, bardziej dbają o siebie, więcej słuchają i wolniej podejmują decyzję. I dlatego są bardziej efektywni.

tug of war

Asertywność to pojęcie, które w ostatnich latach robi zawrotną „karierę”, często jednak jest sprowadzane tylko do banalnego „mówienia nie”.  Na naszym szkoleniu asertywność omawiamy szeroko pokazując całe bogactwo tego słowa.
Podczas szkolenia poruszamy się wokół: 5 praw asertywności, autodiagnozy na podstawie mapy asertywności, postaw – asertywnej, agresywnej, uległej, postaw w konflikcie, asertywnych narzędzi w tym obrony własnych granic.
W czasie warsztatu będziesz miał możliwość doskonalić techniki asertywne przydatne w codziennym życiu i wzmocnić swoją asertywną postawę.

czas1Ile to razy myślimy „żeby tak doba mogła mieć chociaż 27 godzin”, wtedy na pewno wystarczyłoby nam czasu na wszystko. Tymczasem rzecz w tym, by minuty, którymi dysponujemy odpowiednio zaplanować, by „pożegnać” pożeraczy czasu. To proste? Z nami tak :)

klucz

Czy potrafisz się efektywnie komunikować? Czy Twoje kontakty z innymi – osobiste i zawodowe – są skuteczne
i satysfakcjonujące? A może czasem masz wrażenie, że mimo starań, poświęconego czasu, nie jesteś dobrze zrozumiany, a spotkania i dyskusje z innymi do niczego nie prowadzą? Zawsze klucz do sukcesu tkwi w komunikacji.
Praktycznie, komunikacja to coś więcej niż mówienie i słuchanie. To rozumienie ukrytych zawartości komunikatów, dzięki czemu rozumiemy to, co niewypowiedziane. To umiejętność łagodzenia nastrojów i budowania porozumienia słowem, tonem i gestem. Zapraszamy na warsztat, gdzie przez dwa dni będziesz w pocie czoła pracował nad swoją komunikacją. Nad słuchaniem, mówieniem i gestami przy wykorzystaniu narzędzi komunikacyjnych. Praktycznie bez teorii. Chcesz umieć czy wiedzieć?

Crumpled paper ball and paper strips with word Stress in woman hands. Closeup.

Czym jest stres? Czy zawsze nam szkodzi? Jak sobie z nim radzić? Co sprawia, że ogarnia cię zdenerwowanie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź na naszym szkoleniu Oswoić stres.
Zakres warsztatu to również autodiagnoza własnego poziomu stresu, identyfikacja stresorów w życiu prywatnym i zawodowym, poznanie i ćwiczenie metod radzenia sobie ze stresem.

Goal setting. Chart with keywords and icons

„Uczeń zapytał mistrza – Jak długo mam czekać na zmianę?  Mistrz bez chwili wahania odpowiedział: Jeśli chcesz czekać, to długo.”

Nie czekajmy więc, tylko planujmy działania, wyznaczajmy cele, planujemy drogę ich realizacji. Nasz warsztat dostarcza narzędzi do planowania i wyznaczania celów, omawia pułapki i najczęstsze błędy przy realizacji celów.

Jaki jest Twój cel?