Enter your keyword

Rozwój osobisty

Szkolenia te kierujemy do wszystkich, którzy chcą podnosić swoją osobistą efektywność. Czasami podnoszenie osobistej efektywności oznacza wytężoną pracę
i przyspieszanie, a czasami zupełnie odwrotnie – pozwolenie sobie na błąd i wyłączenie wewnętrznej kontroli i wewnętrznego krytyka. Niektórzy po naszych szkoleniach zwalniają, bardziej dbają o siebie, więcej słuchają i wolniej podejmują decyzję. I dlatego są bardziej efektywni.

Polecamy również nasze szkolenia dla bibliotek. Szkolenia biblioteczne dla Twoich pracowników podniosą standardy obsługi klienta oraz pracy zespołowej.

Asertywność to pojęcie, które w ostatnich latach robi zawrotną „karierę”, często jednak jest sprowadzane tylko do banalnego „mówienia nie”.  Na naszym szkoleniu asertywność omawiamy szeroko pokazując całe bogactwo tego słowa.
Podczas szkolenia poruszamy się wokół: 5 praw asertywności, autodiagnozy na podstawie mapy asertywności, postaw – asertywnej, agresywnej, uległej, postaw w konflikcie, asertywnych narzędzi w tym obrony własnych granic.
W czasie warsztatu będziesz miał możliwość doskonalić techniki asertywne przydatne w codziennym życiu i wzmocnić swoją asertywną postawę.

Ile to razy myślimy „żeby tak doba mogła mieć chociaż 27 godzin”, wtedy na pewno wystarczyłoby nam czasu na wszystko. Tymczasem rzecz w tym, by minuty, którymi dysponujemy odpowiednio zaplanować, by „pożegnać” pożeraczy czasu. To proste? Z nami tak 🙂

Czy potrafisz się efektywnie komunikować? Czy Twoje kontakty z innymi – osobiste i zawodowe – są skuteczne
i satysfakcjonujące? A może czasem masz wrażenie, że mimo starań, poświęconego czasu, nie jesteś dobrze zrozumiany, a spotkania i dyskusje z innymi do niczego nie prowadzą? Zawsze klucz do sukcesu tkwi w komunikacji.
Praktycznie, komunikacja to coś więcej niż mówienie i słuchanie. To rozumienie ukrytych zawartości komunikatów, dzięki czemu rozumiemy to, co niewypowiedziane. To umiejętność łagodzenia nastrojów i budowania porozumienia słowem, tonem i gestem. Zapraszamy na warsztat, gdzie przez dwa dni będziesz w pocie czoła pracował nad swoją komunikacją. Nad słuchaniem, mówieniem i gestami przy wykorzystaniu narzędzi komunikacyjnych. Praktycznie bez teorii. Chcesz umieć czy wiedzieć?

Czym jest stres? Czy zawsze nam szkodzi? Jak sobie z nim radzić? Co sprawia, że ogarnia cię zdenerwowanie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź na naszym szkoleniu Oswoić stres.
Zakres warsztatu to również autodiagnoza własnego poziomu stresu, identyfikacja stresorów w życiu prywatnym i zawodowym, poznanie i ćwiczenie metod radzenia sobie ze stresem.

„Uczeń zapytał mistrza – Jak długo mam czekać na zmianę?  Mistrz bez chwili wahania odpowiedział: Jeśli chcesz czekać, to długo.”

Nie czekajmy więc, tylko planujmy działania, wyznaczajmy cele, planujemy drogę ich realizacji. Nasz warsztat dostarcza narzędzi do planowania i wyznaczania celów, omawia pułapki i najczęstsze błędy przy realizacji celów.

Jaki jest Twój cel?