fbpx

Enter your keyword

Uczę się czy też życie mnie uczy?

Uczę się czy też życie mnie uczy?

Uczę się czy też życie mnie uczy?

naklejkaNa szafie w naszym biurze wisi naklejka „Uczę się przez całe życie”. Jest tu już od dwóch lat i im częściej na nią patrzę tym bardziej jestem zdania, że powinna brzmieć „życie ciągle mnie uczy”….

Od blisko dwóch miesięcy prowadzę projekt, którego celem jest wzmocnienie komunikacji wewnętrznej w jednym z banków. Prowadzę szkolenia, na koniec powstanie odpowiedni dokument opisujący komunikację wewnętrzną. Czasami daję się ponieść poczuciu, że już jestem strasznie mądry w tej komunikacji. Tymczasem….. nie dalej jak trzy dni temu jedna z bliskich mi osób w rozmowie telefonicznej przekazała mi prośbę, żeby wysłać sprawozdanie pocztą za potwierdzeniem odbioru. Jak najbardziej wysłałem tylko, że pocztą elektroniczną z żądaniem raportu odczytania…..

Rzecz dotyczyła ważnego sprawozdania na koniec miesiąca – a wiadomo sprawozdanie do Urzędu – rzecz święta. Tak więc data przekroczona, ogólna kołomyja – a wszystko z braku efektywnej komunikacji.

Cóż więc robić, aby tego unikać – nie chcę nawet pisać o tym, żeby parafrazować rozmówcę – bo pewnie czytającym na słowo „ parafraza” – otworzy się scyzoryk tu i ówdzie, a jednak okazuje się, że ta wyświechtana i oklepana metoda jest baaardzo sensowna. Bo wtedy przecież jedno zdanie „Rozumiem, że chodzi ci o pocztę elektroniczną” wyjaśniło by wszystko….

Parafrazujmy więc wszem i wobec, bo to nam pomoże. W biznesie. W domu. W pracy. I co najważniejsze – w momencie składania sprawozdań…

Tomek

Related Posts

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.