fbpx

Enter your keyword

Było… nie minęło – czyli o odwadze i pewnym romansie

Było… nie minęło – czyli o odwadze i pewnym romansie

Było… nie minęło – czyli o odwadze i pewnym romansie

aga tenisEch…..tyle mnie rzeczy ominęło, nie z mojej winy – wiadomo – zbieg okoliczności, inne czasy, brak możliwości… – to już nie wróci… Od drobiazgów – że na nartach nie umiem jeździć, że nie zwiedziłam pół świata aż po fakt, że mój angielski kuleje.

Brzmi znajomo? Bo każdy z nas ma obszray, których jest nam „szkoda”, że się nie wydarzyły?

Czasem przez głowę przebiegnie błysk – myśl, że może jak nie wtedy – to teraz. I tak szybko jak się pojawi – znika…, a my zostajemy w tym samym miejscu, z kulejącym angielskim…

Do takich wniosków doszłam w Bieszczadach, gdy w gronie małych ludzi – których wzrost częstokroć nie przekroczył jeszcze metra – uczyłam się jeździć na nartach. Oprócz zakupów w Decathlonie – kask, kurtka, gogle i inne akcesoria potrzebna do tej nauki był mi jeszcze odwaga i świadomość i chęć do działania. Podobnie jak wtedy, kiedy – w wieku dla wielu emerytalnymJ – czyli po 30tce pojechałam do Afryki i zaczął się mój pasjonujący i namiętny romans z tenisem.

Banalnie(?) można powiedzieć, że ograniczenia tkwią w naszych głowach i wcale nie chodzi o to, że myślimy „nie mogę, nie dam rady”. Wszechobecny trend zdobywców i szkoleń motywujących wpoiły w nas przekonanie, że i owszem „możemy”, tylko…. może później – teraz nie czas na nasze małe marzenia – teraz jest czas aby spełniać marzenia innych.

Prawda wydaje się być okrutniejsza – to lenistwo podpowiada nam, że szansa na realizację minęła, że teraz już nie warto. Że jeszcze 5 lat temu to miałoby sens, ale nie dziś. Tylko, że za kolejne 5 lat najprawdopodobniej będziemy mogli powiedzieć to samo… Kilka lat temu, gdy niespodziewanie dla siebie samej odkryłam, że mecze tenisowe mają nieodparty dla mnie urok przed kupieniem rakiety tenisowej i wyjściem na kort powstrzymywało mnie bezsensowe przekonanie, że „Radwańską już nie będę” J Trudno z tym się nie zgodzić. Gdy popchnięta do działania jednak wyszłam na kort okazało się, że gra na poziomie Radkiewicz też mi odpowiada J. Poziom Radkiewicz wciąż wzrasta. Co czwartek o 19.00. Do zobaczenia na korcie. Korcie Waszych Działań popchniętych Odwagą i Marzeniami.

Related Posts

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.