fbpx

Enter your keyword

Profile Klientów

Profile Klientów

Mężatka od 20 lat, w średnim wieku, około 45 lat. Niedawno zmieniła pracę na lepiej płatną. Mąż też pracuje, dzieci ma dwoje (syn w przyszłym roku kończy studia, a córka właśnie zaczyna). Aleksandra wiecznie gdzieś się spieszy, bardzo dba o wygląd. Jest oszczędna. Planuje remont kuchni, chciałaby mieć nowoczesną kuchnię, bo ta którą mają była robiona chyba na początku małżeństwa, i wcale jej się nie podoba. Już dawno zmieniłaby ją, ale zawsze były pilniejsze wydatki. Zbyt dużo nie gotuje, ale chciałaby nowoczensej i wygodnej kuchni, która można by się pochwalić przed znajomymi.

Jest trochę zapominalska, ale jeśli chodzi o finanse to przywiązuje dużą wagę do terminów. Lubi rzeczy modne i gadżety.

Jest od dawna klientem SKOKu, ale raczej korzystała z lokat, a pożyczkę tylko jak miała przyjęcie córki. Spłaciła w terminie.

 

Proponując pani Aleksandrze pożyczkę (na podstawie informacji z profilu zdecyduj którą) zaprezentuj te pożyczkę każdą cechę opatrzając korzyścią lub posługując się tylko korzyściami.

 

Krzysztof na 28 lat, jest pracownikiem średniej wielkości firmy, pracuje na umowę o pracę – właśnie dostał podwyżkę. Jest pracownikiem działu handlowego. Kawalerem. Niedawno kupił niewielkie mieszkanie. (rodzice pomogli, nie ma na nie kredytu). Przychodzi do SKOK bo chciałby wziąć pożyczkę na samochód – ten którym jeździ jest już wiekowy i ciągle się psuje. Chce go sprzedać, dołożyć trochę i kupić coś młodszego. Szacuje że będzie potrzebował około 10 tysięcy.

Dużo pracuje, jest dynamiczny i wesoły. Ma wielu przyjaciół i znajomych. Często chodzi na imprezy. Wizja kredytu go nie przeraża. Raczej ogromu dokumentów jakie trzeba przygotować.

Jest Klientem SKOK od niedawna, bo placówka SKOK jest blisko jego nowego mieszkania i po przeprowadzce skusił się na pożyczkę, by wyposażyć kuchnię w nowym mieszkaniu. Prawie spłacił tę pożyczkę.(można powiedzieć, że bez kłopotów, chociaż dwie raty były po terminie, ale to dlatego, że zupełnie o nich zapomniał.)

 Ma około 45 lat. Od 5 prowadzi gospodarstwo rolnicze rodzinne. Ma ziemię, ale przede wszystkim hoduje krowy. Żonaty, żona pomaga w gospodarstwie. Mają trójkę dzieci. Spokojny, małomówny, konto w SKOK ma od dawna, podobnie jak kiedyś jego ojciec.  Do placówki przeważnie przychodzi żona płacić rachunki. Lub Jakub z ojcem jeśli chodzi o coś ważniejszego.

Jakub właśnie sprzedał część krów, i wydzierżawił część ziemi i zastanawia się nad lokatą.

Kobieta w wieku 40-45 lat, pracująca (stabilna praca na czas nieokreślony), zarobki miesięczne 3500 zł netto. Mąż też pracuje, na kierowniczym stanowisku, zarabia około 7 000 zł netto. Mają dwójkę dzieci w wieku 8 i 12 lat. Nie ma żadnych zobowiązań kredytowych, poza kartą kredytową w banku (max 10 tyś), aktualnie nie korzysta z karty kredytowej.

Dość nieufna, zawsze wypytuje się o wszystko bardzo szczegółowo. Chciałaby zmienić samochód, bo kilkunastoletnie auto, którym jeździ ostatnio często jej się psuje. Obawia się, że kredyt na samochód będzie wiązał się z ratami przez, które będzie musiała oszczędzać.

 

Emerytka.  Ma konto w SKOK od wieków, często przychodzi płacić rachunki, wypłacać gotówkę, czasem przychodzi do placówki z wnukami, gdy akurat którymś się opiekuje. Lubi pogadać z obsługą, raczej optymistka, czasem wybiera się do senatorium, a później przez kolejne wizyty opowiada o tym pracownikom. Ma regularne i nawet niemałe wpłaty na konto ale też dość często decyduje się na nowe wydatki – a to nowa lodówka (wiesz, bo przychodzi płacić raty) lub jakiś ekstra prezent dla wnuków. Często też bierze wyciągi z konta, by sprawdzić stan.

Dziś przyszła też tylko zapłacić rachunki, ale zaproponuj p. Marii lokatę – na koncie ma 5 tysięcy, a za chwilę znów przyjdzie jej emerytura (około 3 tysięcy).