Często podkreślamy, że nasze szkolenia są inne 😊 A to wszystko między innymi dlatego, że w trakcie szkoleń stawiamy na nowoczesne metody nauczania, w tym na gry szkoleniowe, które są jednymi z najbardziej efektywnych i jednocześnie angażujących metod.
Dlaczego jest to dla nas tak ważne?🧐
W czasach, kiedy tradycyjne metody szkolenia mogą wydawać się monotonne i przewidywalne, gry szkoleniowe przynoszą odświeżenie, dynamikę i często stanowią element niespodzianki, tym samym wzbudzając zainteresowanie Uczestników.
Gry szkoleniowe, które wykorzystujemy (a mamy ich całe mnóstwo!) skupiają się na konkretnych, praktycznych aspektach tematyki szkolenia. Zamiast biernego słuchania wykładu lub oglądania prezentacji, Uczestnicy doświadczają #experimentallearning, wcielając się w role, które wymagają od nich podejmowania decyzji, rozwiązywania konkretnych problemów czy też prowadzenia negocjacji 😊 Nie od dziś przecież wiadomo, że najbardziej efektywnie rozwijamy się, gdy jesteśmy zaangażowani i jesteśmy w stanie „sprawdzić” jak teoria działa w praktyce.
Gry szkoleniowe są też doskonałym narzędziem do samorealizacji i samodoskonalenia. Uczestnicy mają możliwość przetestowania swoich umiejętności w bezpiecznym środowisku, gdzie porażka nie jest traktowana jako „katastrofa”, a raczej jako okazja do nauki i refleksji 💭 Poprzez działanie w różnych scenariuszach i na różnych przykładach Uczestnicy rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne, analityczne czy negocjacyjne, a także uczą się lepiej rozumieć siebie, rozpoznawać swoje mocne strony, jak i te, które można rozwijać 😉
Gry szkoleniowe związane są także z elementami grywalizacji opartej na pracy w grupie, co sprzyja integracji i budowaniu zespołu poprzez wspólną pracę nad konkretnym zadaniem, rywalizację lub kooperację. To także bardzo dobra okazja, aby Uczestnicy poznali się w nowych rolach, co przekłada się na lepszą komunikację i wzajemne zrozumienie w trakcie codziennej pracy 👍
Gry szkoleniowe stanowią cenne narzędzie w posiadanym przez nas arsenale metod szkoleniowych (najczęściej korzystamy z gier zaprojektowanych przez GraSzkoleniowa.pl, Alegra Twórczy Rozwój czy Business PLAY), które daje możliwość praktycznego zastosowania wiedzy, wspiera rozwój osobisty Uczestników i buduje silniejsze więzi w zespołach.